Rewal, to jeden z najmodniejszych w ostatnich latach kurortów nadmorskich w Polsce. Trzeba przyznać, że miejscowość ta solidnie sobie zapracowała na opinię „dobrego miejsca na wypoczynek”. Naturalnymi sprzymierzeńcami popularności Rewala są szeroka, piaszczysta plaża, krystalicznie czysta woda i powietrze obfitujące w jod. Jednak Rewal to coś więcej. Dbałośc o turystę widać tutaj na każdym kroku.

 

Oprócz tego co typowe dla większości miejscowości turystycznych, czyli dużej ilości rozrywek, pubów, barów i smażalni, Rewal przyciąga także pięknie zagospodarowaną zielenią, mnogością imprez kulturalno-artystycznych, ciekawymi formami spędzania wolnego czasu na plaży.

 

Dla lubiących aktywny wypoczynek wybudowano nowoczesną halę sportową z siłownią i małą odnową biologiczną, korty tenisowe i stadion z prawdziwego zdarzenia. Włodarze miasta zapewniają, iż w najbliższej przyszłości powstanie tutaj duży basen ze zjeżdżalnią.

 

W całej gminie wytyczono szereg ścieżek rowerowych, a nad bezpieczeństwem plażowiczów co roku czuwają ratownicy. Nowoczesna baza noclegowa w połączeniu z atrakcyjną ofertą spędzania wolnego czasu przyciąga do Rewala coraz większą rzeszę turystów o każdej porze roku.